+ Kristián Horváth

Za celé farské spoločenstvo

+ krstná matka Alžbeta Šimonvá a celá rodina

+ matka, otec, bratia a príbuzní

Na úmysel

+ starí rodičia Hučkoví

+ Ján a Helena Bogároví, syn Imrich

a dcéra Helena

+ Michal a Mária Makovskí, rodičia a súrodenci

Za celé farské spoločenstvo

PONDELOK : NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, Slávnosť

STREDA       : Sv. Damaza I., pápeža,  ľubovoľná spomienka

PIATOK       : Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

SOBOTA     : Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

- V nastávajúcom týždni v stredu, piatok a sobotu sú zimné kántrové dni. Záväzný je iba jeden z nich podľa vlastnej voľby. Obsahom týchto dní je prosba o príchod Kristovho kráľovstva do rodín, duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete.

- Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie , ktorá má v liturgickom kalendári stanovený termín 8. decembra, sa prekladá na pondelok 9. decembra. Adventná nedeľa má prednosť pred slávnosťou, či sviatkom. Slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, preložená na pondelok 9. decembra 2013, v tomto roku nezaväzuje vo svedomí ako prikázaný sviatok (t.j. nie je pod ťažkým hriechom povinnosť účasti na sv. omši a zdržania sa vykonávania prác prekážajúcich zasväteniu dňa).

- Prihlásiť chorých, nevládnych na prijatie sv. zmierenia a Eucharistie možno vždy po sv. omši v zakristii alebo na fare, prípadne dohodou cez telefón.

- Vysluhovanie sv. zmierenia možno prijať každý deň, vždy po skončení rorátnej sv. omše.

- Veľká sv. spoveď pred vianočnými sviatkami bude na budúcu nedeľu 15. decembra popoludní v čase od 14.00 – 16.00. Prídu spovedať viacerí kňazi z iných farností. Nastávajúci týždeň využime na dobrú prípravu prijať radosť Božieho milosrdenstva do svojich duší.

- Zbierka z minulej nedele na podporu diela katolíckej charity vyniesla sumu: 335,-€. Všetkým darcom Pán Boh odmeň.

- Upratovanie kostola v tomto týždni budú zabezpečovať Marcela Kardošová a Eva Bubeníková.