+ rodičia Hrdlovičoví, manžel Michal, brat Štefan s manželkou

STREDA : Sv. Jána Damascénskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi, ľubovoľná spomienka

PIATOK   : Sv. Mikuláša, biskupa, ľubovoľná spomienka

SOBOTA : Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

- V adventom období budeme opäť sláviť rorátne sv. omše. Tieto sv. omše sa slávia ešte za rannej tmy, čo naznačuje tmu hriechu, hlavne dedičného. Ľudstvu svitla nádej na spásu práve vtedy, keď sa do tejto tmy zrodila Panna Mária, ako ranná hviezda, z ktorej sa narodí Spasiteľ. Nakoľko adventné obdobie je časom pokánia a duchovnej prípravy na Narodenie Pána, chcem vás povzbudiť k účasti na týchto sv. omšiach. Kostol sa otvorí o 5.45, sv. omša začne o 6.00 hod. a skončí o 6.30 hod., teda sa bude môcť ísť do práce či do školy. Na začiatku tejto sv. omše sa budeme   modliť modlitbu Anjel Pána.

- V tomto týždni je prvý piatok mesiaca december. Príležitosť k sv. zmierenia bude po rorátnych sv. omšiach . V stredu, vo štvrtok aj večer v čase od 17.30 do 18.00. V piatok bude o 17.00 vystavená Sviatosť Oltárna k poklone, ktorá bude ukončená pred sv. omšou požehnaním. Po vystavení Sviatosti Oltárnej bude tiež čas na prijatie sviatosti zmierenia do 17.50.

- Konferencia biskupov Slovenska pozýva do prvého ročníka projektu adventných myšlienok do e-mailu. Od dnešnej prvej adventnej nedele až do 1. januára 2014 budú môcť prihlásení záujemcovia každý deň dostať krátku myšlienku jedného zo slovenských biskupov na adventnú alebo vianočnú tému. Cieľom tejto aktivity je lepšie sa duchovne pripraviť na príchod Ježiša Krista. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na internetovej stránke advent.kbs.sk. Denná myšlienka bude každé ráno aktualizovaná aj na stránke projektu. Tých, ktorí nemajú prístup k internetu, pozývame podporiť modlitbou tento projekt i duchovné prežívanie adventného obdobia vo farnostiach, spoločenstvách a rodinách.

- V stredu 4. decembra 2013 o 20.00 hod. sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční modlitbové stretnutie nad Svätým písmom metódou lectio divina na tému "Slovo a služba". Pozývame Vás rozjímať nad úryvkom z novozákonnej knihy Skutky apoštolov spolu s otcom arcibiskupom Mons. Stanislavom Zvolenským.

- Dnes je prvá nedeľa mesiaca december. Popoludní o 14.30 bude v našom farskom kostole pobožnosť s eucharistickým požehnaním.

- Upratovanie kostola tento týždeň zabezpečuje rodina Tomášková.