25. 3. 2024

Obrady Veľkého piatku

Veľkonočná vigília vo Svätej noci

30. 3. 2024

+ otec, brat a švagriná Dubeňoví

Veľkonočná nedeľa

31. 3. 2024

+ rod. Alžbeta a Ľudovít a st. rod. Horváthoví a Varjúoví

Úmysly sv. omší

Úmysly sv. omší na apríl, máj a jún si môžete nahlásiť v sakristii kostola, alebo telefonicky na č. 0907 787 221.

Výnos minulotýždňovej zbierky na opravu fary bol 1058,- EUR. Všetky prostriedky zo zbierky budú použité na splátku pôžičky na opravu fary. Prispieť môžete aj na účet farnosti s poznámkou OPRAVA FARY. Za vaše milodary vyslovujem úprimné Pán Boh odplať.

Za prvý štvrťrok 2024 sme splatili 5000,- EUR. Zostáva ešte splatiť 34 500,- EUR.

Veľký týždeň

Prijať sv. zmierenia pred slávením Veľkej noci bude možné v nedeľu 24. 3. v čase 14:30–16:00 h.

Večer vo štvrtok sv. omšou  na pamiatku Pánovej večere začína VEĽKONOČNÉ TROJDNIE.

Veľkonočné trojdnie pokračuje cez Veľký piatok utrpenia a smrti Pána. O 9:00 h. bude pobožnosť Krížovej cesty a obrady Veľkého piatku začínajú o 15:00 h.

Na Bielu sobotu bude kostol k poklone otvorený od 9:30 h. Poklona pri „Božom“ hrobe bude ukončená večer o 18:00 h. Slávenie Veľkonočnej vigílie začne o 18:30 h.

Na Veľký piatok zachovávame prísny pôst a zároveň je to deň zdržiavania sa mäsitého pokrmu. V tento deň sa nedá tento kajúci úkon nahradiť iným skutkom sebazáporu.

Úprimná vďaka všetkým, ktorí prispeli na kvety k „Božiemu“ hrobu.

Zároveň ďakujem všetkým farníkom, ktorí prišli v sobotu pomôcť s veľkým upratovaním kostola.

Farská ofera

Na Veľkonočnú nedeľu bude po sv. omšiach Veľkonočná farská ofera.

Venujte 2% OZ Dedovizeň = podporíte našu farnosť

-          Vytvárať ekonomické, materiálno technické, personálne a odborné podmienky na rozvoj a podporukultúry, náboženstva a športu v obci Kráľová pri Senci a okolí,

-          Podpora, rozvoj a uchovávanie tradícií v obci Kráľová pri Senci a okolí,

-          Podpora, rozvoj a uchovávanie národného povedomia v obci Kráľová pri Senci a okolí,

-          Organizácia kultúrnych a športových podujatí v Kráľovej pri Senci a okolí,

-          Publicistické pôsobenie a vydavateľská činnosť so zameraním na národný, kultúrny a športový život v Kráľovej pri Senci a okolí,

-          Spolupráca s inými fyzickými a právnickými osobami pri napĺňaní cieľov Združenia a podobne.“

OZ Dedovizeň už opakovane finančne podporilo našu farnosť. Tieto dary veľmi významne podporili realizáciu rekonštrukcie farskej budovy a v súčasnosti splácania pôžičky na tento projekt. Zostáva nám ešte splatiť 34 500,- EUR. Zároveň chceme v blízkej budúcnosti pokračovať v projekte rekonštrukcie kostola.

Potrebné údaje pre pokázanie 2%: