9. 9. 2024

Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska

15. 9. 2024

+ rod. Klára a Jozef Lengyeloví a st. rod. 2

Melánia Rybáriková a Mirka Gurská.

Pozvanie pre deti

Srdečne pozývame všetky deti na nácvik piesní pred nedeľnou sv. omšou, ktoré zaspievame počas omše. Stretneme sa budúcu nedeľu o 10:00h. v kostole. Tešíme sa na vás.

Sviatosť birmovania – stretnutie rodičov

V piatok /13. 9./ po sv. omši o 18,00h. bude v kostole stretnutie rodičov birmovancov. Účasť je nutná!!!

Prvé sv. prijímanie

Prihlášky na prvé sv. prijímanie si môžete vyzdvihnúť v sakristii kostola. Vyplnené prosím odovzdať najneskôr do konca septembra v sakristii, na fare, alebo na hodine náboženstva.

Na budúcu nedeľu po sv. omšiach bude zbierka na opravu fary. Všetky prostriedky

zo zbierky budú použité na splátku pôžičky na opravu fary. Prispieť môžete aj na účet farnosti s poznámkou OPRAVA FARY. Za vaše milodary vyslovujem úprimné Pán Boh odplať.

Oznamy ABU

Národná púť: Srdečne pozývame na púť k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, ktorá sa uskutoční v dňoch 14. - 16. septembra 2024 v našej národnej mariánskej svätyni v Šaštíne. Vrcholom púte bude slávnostná svätá omša 15. septembra o 10.30, ktorú bude sláviť žilinský biskup Mons. Tomáš Galis.

Ponuka prihlásiť sa na Bratislavskú animátorskú školu: Pozývame mladých, ktorí chcú slúžiť vo farnostiach a v spoločenstvách, prihlásiť sa na Bratislavskú animátorskú školu. Už 15. ročník tejto formácie mladých sa začne v októbri tohto roku. Viac informácií o obsahu a priebehu BAŠky, ako aj o spôsobe prihlásenia je na stránke mladezba.sk. Prihlásiť sa je možné do 15.9. 2024.

Národný pochod za život v Košiciach :Na Slovensku sa aj tento rok uskutoční Národný pochod za život. Konať sa bude dňa 22. septembra 2024 v Košiciach. Hlavným organizátorom sú pro-life organizácie, záštitu nad podujatím prevzala Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Pozvané zapojiť sa sú aj ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie i jednotlivci, ktorí sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Viac informácii ohľadom programu tohto podujatia nájdete na plagáte alebo na webovej stránke pochodzazivot.sk.