459 012 30

FARSKÉ OZNAMY na nedeľu svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa F od 30. 12. 2013  do 05. 01. 2014 E

Pondelok 18.00  + Štefan Heriban

Utorok    16.00  Za všetkých dobrodincov farnosti

Streda  8.00  Za živých i zomrelých členov bratstva  sv. ruženca

10.30  Za celé farské spoločenstvo

Štvrtok 18.00 + Jozef Mačai, manželka Anna

Piatok 18.00 + Jozef  Gašpar, starí rodičia Jozef a Helena Gašparoví a sestra Cecília Sobota 8.00 + Ján Šebo

Nedeľa 8.00  + rodičia Jozef a Johana Kajtároví a celá rodina   10.30 Za  celé farské spoločenstvo

STREDA     :  SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY ŠTVRTOK  :  Sv. Bazila Veľkého a Gregora Nazianského, biskupov                         a učiteľov Cirkvi, spomienka PIATOK      :  Najsvätejšieho mena Ježiš, ľubovoľná spomienka

V utorok, v posledný deň roka,  bude sv. omša o 16.00 a po nej  ďakovná  pobožnosť, ktorou sa Pánu Bohu poďakujeme za uplynulý rok.  Kto sa pri ďakovnej pobožnosti zúčastní na speve hymnu Teba Bože chválime, môže získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky.

1. januára, Slávnosť  Bohorodičky Panny Márie  je prikázaný sviatok. Sv. omše budú ako v nedeľu : 8.00  a 10.30. Pri svätých omšiach budeme prosiť o posilu Ducha svätého do nastávajúceho roka.

V tomto týždni je aj prvý piatok mesiaca január. Príležitosť k sv. zmierenia bude v pondelok, štvrtok a piatok od 17.00 do 17.50. V piatok o 17.00 bude vystavená  k osobnej poklone, ktorá bude ukončená pred sv. omšou Eucharistickým požehnaním.

V sobotu, 4. januára, ( prvá sobota mesiaca) po skončení sv. omše      bude  pobožnosť Fatimskej soboty - spoločná modlitba sv. ruženca      spojená s rozjímaním, zamyslením sa pred každým desiatkom      modlitby ruženca.

Jasličková slávnosť bude v našej farnosti na sviatok Zjavenia Pána v pondelok 6. januára 2014 Popoludní o 15.00. Deti predstavia program, ktorý si pripravili. Na záver bude vyhodnotenie adventnej aktivity detí.

V tomto týždni  upratovanie kostola zabezpečuje  Michaela Dobošová     a Janette Prokešová.

Komunita Cenacolo pozýva na Jasličkovú slávnosť, ktorá sa uskutoční  v nedeľu 5.1 o 17.00 hod. v priestoroch pred komunitným domom sv. Cyrila a Metoda v blízkosti  Včelárskej paseky