+ František a Mária Prochotskí

PONDELOK : Sv. Karola Borromea, biskupa, spomienka

UTOROK     : Sv. Imricha, ľubovoľná spomienka

SOBOTA       : VÝROČIE POSVIACKY LATERÁNSKEJ BAZILIKY, sviatok

- Dnes je prvá nedeľa mesiaca november. Popoludní o 14.30 bude vo farskom kostole vystavená Sv. Oltárna k poklone. Pobožnosť bude ukončená Eucharistickým požehnaním.

- Pri príležitosti blížiaceho sa sviatku svätého Martina, ktorý je patrónom katedrálneho chrámu i celej Bratislavskej arcidiecézy, Vás srdečne pozývame na slávenie Svätomartinského trojdnia. Tento rok bude hlavnou témou myšlienka zo Svätého písma: "Viera bez skutkov je mŕtva." Sv. omše v Katedrále sv. Martina sú naplánované takto:

v sobotu 9. novembra o 16.00 hod. bude sláviť sv. omšu pomocný biskup Mons. Jozef Haľko,

v nedeľu 10. novembra o 10.30 hod. arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

V pondelok 11. novembra - v deň sv. Martina - pri sv. omši o 17.00 hod. prednesie kázeň P. Augustín Slaninka, farár v Bratislave-Prievoze.

- V rámci Svätomartinského trojdnia sa uskutoční aj detský lampiónový sprievod, ktorý pripravuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Program lampiónového sprievodu sa bude začínať sv. omšou, ktorú bude sláviť v sobotu 9. novembra o 16.00 hod. otec biskup Mons. Jozef Haľko. Po sv. omši sprievod s lampiónmi prejde ulicami Starého Mesta až do Františkánskeho kláštora, kde bude pre deti pripravený program spojený s občerstvením. Podujatie bude spojené aj so zbierkou pre chudobných. Deti môžu priniesť drobnosti spolu s venovaním, ktorých sa zrieknu a venujú ich starým ľuďom a deťom v Rumunsku. Na túto milú udalosť pozývame najmä rodiny s deťmi. Lampióny je potrebné priniesť si z domu so sebou.

- V súvislosti so sviatkom sv. Martina sa budúcu nedeľu pri všetkých sv. omšiach bude konať Svätomartinská finančná dobročinná zbierka, ktorej výťažok bude použitý na vybudovanie kotolne v Nocľahárni sv. Vincenta de Paul v Bratislave. Nocľaháreň pomáha bezdomovcom prežiť ťažkú situáciu, v ktorej sa nachádzajú. Vykurovanie a prístup k teplej vode na umývanie zabezpečí dôstojnejšie podmienky ľuďom bez domova.

- V stredu 6. novembra 2013 o 20.00 hod. sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční modlitbové stretnutie nad Svätým písmom metódou lectio divina na tému "Sloboda viery". Pozývame Vás rozjímať nad úryvkom z novozákonnej knihy Skutky apoštolov spolu s pomocným biskupom Mons. Jozefom Haľkom.

- Od 1.do 8.novembra máme možnosť získať úplné odpustky pre duše v očistci. Podmienky: sv.spoveď, sv.prijímanie, návšteva cintorína spojená s modlitbou za zosnulých a modlitba na úmysel sv.Otca !

- V tomto týždni upratovanie kostola zabezpečuje Beáta Baďuríková a Ľubica Blahová.