Aktuálne 1.4.2021: Individuálna duchovná a pastoračná služba

Na základe výnimky zo zákazu vychádzania je možné od 1. 4. 2021 legálne poskytovať individuálnu duchovnú a pastoračnú službu pri dodržaní podmienok stanovených vyhláškou hlavného hygienika SR.

Celá vyhláška tu: https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/individualna_duchovna_starostlivost_marec_2021.pdf

Otvorenie kostola:

Zadný vchod je otvorený denne 10,00 – 18,00h. Okrem času slávenia sv. omší, ktoré sú zatiaľ neverejné.

Sv. spoveď a sv. prijímanie:

Zelený štvrtok: 16,00 – 17,30 h.

Veľký piatok: 16,00 – 17,30 h.

Biela sobota: poklona pri Božom hrobe 10,00 – 19,00 h. Sv. spoveď: 16,00 - 17,30 h. Sv. prijímanie na Bielu sobotu možno podať len ako viatikum, teda zomierajúcim.

Veľkonočná nedeľa: 9,00 – 10,30 h. a 13,30 – 15,00 h.

Je nevyhnutné dodržiavať všetky hygienické nariadenia.

Všetkým vám prajem milostiplné a požehnané prežitie veľkonočných sviatkov.

od 29. 3. 2021 do 4. 4. 2021

29. 3. 2021

30. 3. 2021

31. 3. 2021

Zelený štvrtok

1. 4. 2021

+ rod. Kvetka, Kamil a Róbert

Veľký piatok

2. 4. 2021

Obrady Veľkého piatka

Biela sobota

3. 4. 2021

+ rod. Koneční, sestry Helena a Františka

Veľkonočná nedeľa

4. 4. 2021

+ otec a st. otec František Smieško

List bratislavského arcibiskupa

Výkonná moc v krajine obmedzila náboženskú slobodu neprimeraným spôsobom. Predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský to dnes napísal ministrovi financií a poverenému ministrovi zdravotníctva Eduardovi Hegerovi. Ignorovanie zásadných požiadaviek Cirkvi sa stalo neudržateľné. Je zbytočné rozoberať, pod akým tlakom sme celé mesiace - od ľudí, ktorí si žiadajú aspoň najzákladnejšiu duchovnú starostlivosť. Takú, ktorá sa jednoducho nedá poskytnúť cez televízor, zdôraznil arcibiskup Zvolenský. List predsedu KBS, za ktorým stoja všetci slovenskí biskupi, prinášame v plnom znení.

Sv. spoveď

K sviatosti zmierenia ako aj k vyslúženiu sviatosti pomazania chorých som k dispozícii na požiadanie. V prípade potreby ma kontaktujte telefonicky na č.: 0907 787 221.

Dobrú svätú spoveď si môžeme vykonať nielen v pôstnom období ale aj vo veľkonočnom období a kvôli oprávnenému dôvodu nebezpečenstva epidémie aj v priebehu roka v inom čase.

Veľkonočné trojdnie

Sv. omše a obrady Veľkonočného trojdnia budem sláviť v kostole bez účasti veriacich. Pozývam farníkov, aby sa so mnou duchovne spojili počas slávenia Veľkonočného trojdnia v našej farnosti. Zelený štvrtok o 18,00 h., Veľký piatok o 15,00 h. a Veľkonočná vigília o 19,30 h. a Veľkonočná nedeľa o 10,00 h.

Veľký piatok je deň pokánia, prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu.

Kostol otvorený

Zadný vchod kostola je otvorený pre súkromnú modlitbu a adoráciu v čase 10:00 – 17:00h. Prosím, aby ste do kostola vstupovali po jednom ( okrem členov spoločnej domácnosti ) a dodržiavali hygienické nariadenia ( rúško / respirátor, dezinfekcia rúk / rukavice ... ).

V prípade potreby duchovnej služby ma kontaktujte telefonicky, alebo vyhľadajte na fare.

Poďakovanie za podporu farnosti

Veľmi pekne ďakujem za milodary, ktoré ste zaslali na účet farnosti, alebo vložili do pokladničky v kostole. Aj naďalej vás prosím o túto podporu na zabezpečenie režijných nákladov / zálohy za energie, údržba, opravy.../ . V súčasnej ťažkej situácii je to pre našu farnosť veľká pomoc a jediný zdroj príjmu.

Jediným príjmom farnosti sú milodary, ktoré sa vyberajú / za normálnych okolností / v kostole /zvonček/. Teda už niekoľko mesiacov nemá farnosť tento príjem, keďže sa nemôžu konať verejné bohoslužby. O to viac si vážim každý váš dar a pomoc pre farnosť.

Ak by niekto chcel venovať milodar na prevádzku kostola a farnosti, môže svoj milodar zaslať na bežný účet farnosti: č. účtu: SK94 0200 0000 0013 1467 1653. Vďaka.

Úmysly sv. omší

Úmysly sv. omší na mesiace apríl, máj a jún si môžete nahlásiť telefonicky na č. 0907 787 221.

Poďakovanie

Veľmi pekne ďakujem všetkým zúčastneným za pomoc pri jarnom upratovaní a údržbe parku pri kostole počas minulého týždňa.